На вулицях Франківська стало ще більше понижень

Наприкінці минулого року в Івано-Франківську створили мапу доступності. Працювали над нею радник міського голови з питань доступності Юрій Гапончук спільно із людьми з інвалідністю, а також з департаментами міста.

Серед багатьох вулиць визначили 5 великих маршрутів, які потрібно зробити комфортними для маломобільних людей. Усі маршрути ведуть з центру до медичних закладів та парку. Радник з питань доступності Юрій Гапончук, підкреслює гостроту проблеми інклюзії в умовах війни, адже й сам втратив кінцівку при бойовому завданні.

“Перед початком своєї роботи я проаналізував дороги, тротуари, сполучення в сегменті доступності. Визначив найбільш проблематичні на сьогодні місця та ділянки. Це лікарні, різні заклади та підприємства”, –  розповідає радник з питань доступності Юрій Гапончук.

Перший маршрут, який завершили, повністю пролягає від обласної лікарні Івано-Франківська до центральних вулиць. Результат виконаних робіт свого часу перевірила інспекція на візках колісних.

“В першу чергу ми вибираємо ті об’єкти, де проходять реабілітацію та лікування наші хлопці. Зокрема, люди з обмеженими можливостями. Щоб було їм комфортно добиратись, щоб не відчували перешкод. Тому ми реалізували вже проект від обласної лікарні до центру міста” –  пояснює заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.

Пониження зробили й біля міської лікарні на вулиці Матейка. “Ми постараємося зробити плавніший перехід аби військові та й загалом прості люди могли проїхати безперешкодно”, – говорить головний фахівець відділу технагляду, ветеран Василь Голіней.

Наразі на завершальній стадії робіт знаходяться ділянки пішохідних переходів по вулиці Чорновола. Вздовж всієї вулиці зроблені пониження та встановлена тактильна плитка для осіб, які мають певні проблеми з мобільністю.

Читайте також:  Шалений прогноз експертів: чого чекати від курсу валют у 2023 році та що буде з гривнею

“Тактильну плитку на пішохідних переходах ми з’єднуємо направляючими плитами, щоб можна було з одного переходу незрячим людям перейти на другу сторону. Є парк, де збирається дуже багато людей. Пологовий будинок, зупинки, де також багато людей. Тому всі ці переходи, які є поблизу зупинок переробили для маломобільних груп населення”, – провідний інженер виробничо-технічного відділення УКБ Ярослав Кузик.

Крім цього, тривають ремонтні роботи на вулиці Мазепи. На декількох ділянках використовувались плитки та бордюри, які стояли раніше. За словами представника підрядника в результаті цього вдалось суттєво зекономити на матеріалах та вартості робіт.

“Ми демонтовуємо старі бордюри з каменю, їх понижуємо, а також ставимо тактильну плитку. Якщо це на великому перехресті, то тактильна плитка з одного пониження з’єднується з іншим. Для того, щоб люди мали змогу безпечно переходити. Також це дуже важливо для тих людей, які пересуваються на кріслі колісному, для молодих мам з колясками й людей похилого віку” – розповідає представник підрядника УКБ Юрій Фаркавець.

Міський голова Руслан Марцінків розповів про активну роботу щодо покращення доступності міста. За його словами, завдяки спільним зусиллям, місто стає більш комфортним для всіх мешканців з інвалідністю.

“Питання доступності після питання підтримки захисників стоїть на другому місці по важливості. Дякуємо, що долучається багато людей до цієї роботи. Надіюсь, що місто стане доступнішим для людей з інвалідністю”, – резюмує Руслан Марцінків.




The post На вулицях Франківська стало ще більше понижень appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: