ЗИМА БЕЗ ВИМКНЕНЬ: ІМПОРТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ВІД PRET

В умовах посиленої роботи над захистом і забезпеченням енергетичної стабільності підприємства стикаються з низкою викликів і змушені шукати альтернативні шляхи подолання енергетичної кризи.

Одним із способів надійного енергопостачання для бізнесу сьогодні є підсилення виробництва додатковими джерелами живлення: генераторами, встановленням генеруючих станцій тощо. Проте це не завжди доцільно, оскільки користування ними спричиняє не тільки фізичні витрати на їх експлуатацію, але й економічні: вартість електричної енергії для бізнесу, за умови використання генератора, становить близько 15 грн за КВт-год. Альтернативні джерела також не зовсім вигідні, оскільки їх окупність тривала, а генерація напряму залежить від зовнішніх факторів – сонячної активності, наявності вітру і т.д.

У такому випадку оптимальним виходом є використання імпортованої електроенергії, основними перевагами якого є:

• безперебійне постачання;
• відсутність планових відключень за графіками;
• уникнення фінансових втрат;
• збереження обладнання, сировини чи готової продукції;
• убезпечення від загрози невиконання експортних контрактних зобов’язань.

Клієнти, які можуть отримувати імпортовану електроенергію, повинні відповідати певним вимогам: наявність АСКОЕ та окремого фідера, який дозволяє обленерго технічно не застосовувати графіки вимкнень. Також важливою умовою є те, що частка імпортованої електроенергії повинна становити не менше 80% від загального споживання.

Як це працює на практиці? Щоб постачати імпортовану електроенергію найбільшому торгово-розважальному центру регіону, PRET сформував комерційну пропозицію відповідно до вартості електроенергії на РДН Словаччини, сторони узгодили технічну спроможність об’єкта використовувати імпортований ресурс з обленерго. Тепер, незважаючи на відключення, ТРЦ може працювати без перешкод, забезпечуючи своїх відвідувачів повноцінним наданням товарів і послуг.

Читайте також:  Силоміць до військкомату: на Прикарпатті суд оштрафував капітана та майора ТЦК

Вартість імпортованої енергії включає середньозважену ціну закупівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» країни-експортера та тариф на її послуги, ціну доступу до міжнародного перетину, плату за периметр (компенсація операторам систем передачі країн ЄС витрат), акцизний і митний збір, тарифи на послуги з передачі та розподілу електроенергії, операційні витрати постачальника. Якщо порівнювати з ціною електроенергії для бізнесу в Україні, то різниця складатиме приблизно 30%.

Обирайте безперебійне постачання та європейську якість!

Реклама

The post ЗИМА БЕЗ ВИМКНЕНЬ: ІМПОРТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ВІД PRET appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: