До 80-х роковин депортації українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини в Університеті Короля Данила організували особливий пам’ятний захід. Ідея цього вечора, генеральним партнером якого стала компанія blago, належить заслуженій артистці України Галині Баранкевич. Під час дійства можна було почути реальні історії від відомих франківців про насильницьке виселення їхніх родин з рідних земель, організоване комуністичним режимом, та культурні традиції, які вони попри все зберегли. Вразила своєю емоційністю й музична частина вечора — автентичні лемківські пісні звучали у виконанні учасниць проєкту «ЕТНОФОРМАЦІЯ», музичного колективу «Dejavu music», Національного академічного ансамблю пісні і танцю «ГУЦУЛІЯ», фронтмена гурту «КораЛЛі» Мишка Адамчака та юної талановитої співачки Дарини Луцької.
«Всі ми розуміємо, яке це було «добровільне» переселення — практично мільйон людей відіслані в ніщо, позбавлені всього. І сьогодні ми маємо повторення історії, — наголошує авторка ідеї проведення заходу, заслужена артистка України, викладачка УКД Галина Баранкевич. — Переселенці, депортовані, і моя баба в тому числі Ганна Дзюбинська, взагалі не хотіли про це говорити, їм заборонено було про це говорити, їм було боляче про це говорити. Але ми, нащадки, маємо це розповісти. Пройшло 80 років, а ворог той самий, не покараний і не буде, якщо ми не будемо знати своєї історії, не будемо бачити в лице свого ворога, доки будем намагатися його толерувати і виправдовувати. Зрозумійте всі нарешті: ніколи ми не були братами — ні 80 років тому, ні 100, ні 300 і сьогодні — тим більше! І власне на цей захід прийшли відомі люди, які або ж мають стосунок до переселенців, або працю- ють над культурною спадщиною: вивчають лемківський танець, історію, прикраси і т.д. Тобто все, що прийшло до нас від людей, які пережили величезну трагедію, але їхня духовність нікуди не зникла!»
The post «БЕСІДИ І СПІВАНКИ», що зазвучали на пам’ять про депортованих радянською владою українців appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓