На Прикарпатті 424 хворих на СНІД

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цей день з’явився в календарі у 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитися над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість її вчасної діагностики.

За словами медичного директора з питань надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в області Наталії Дьоміної, ВІЛ-інфекція відноситься до хронічних захворювань, які вражають імунну систему і внаслідок того, що нема захисних сил в організмі, з’являються різні супутні недуги, з якими імунітет через наявний вірус в подальшому не може боротися.

«Раніше цю хворобу сприймали як вирок, вважали чумою ХХ століття та сьогодні такі висловлювання не актуальні, – говорить інфекціоніст. – ВІЛ можемо прирівняти по типу до цукрового діабету, для того щоб людина жила довго і щасливо, вона повинна контролювати свій рівень цукру та приймати пожиттєво цукрознижуючі препарати. Так само і при вірусі імунодефіциту людини, щоб жити якісно і без захворювань хворий проходить антиретровірусну терапію, тобто приймає спеціальні противірусні ліки, які припиняють розмноження вірусу в організмі ВІЛ-інфікованого. Якщо є постійний контроль та прийом лікарських засобів, людина перестає хворіти і її імунітет стає стійкішим». Медичний директор додає, що таке лікування хворим проводиться безкоштовно і забезпечується в повному обсязі.

На даний час в Івано-Франківській області на обліку знаходиться 1221 ВІЛ-позитивна особа, в тому числі на СНІД 424 хворих. Серед дитячого населення ВІЛ-статус підтверджено у 23 дітей.

«Під спостереженням ще перебуває 46 діток, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. Контроль за ними проводиться до 18 місяців, бо саме до цього часу в них утримуються антитіла матерів. Після цього періоду робиться контрольне обстеження і статус або підтверджується, або знімається», – зазначає Наталія Дьоміна.

Фахівець нагадує незмінні способи інфікування, а саме – ін’єкційно, через кров та інші біологічні рідини, перинатальним шляхом від матері до дитини та статевим. Основним шляхом передачі ВІЛ на Прикарпатті, як і в Україні, залишається статевий (при гомосексуальних чи гетеросексуальних контактах) – це 78% від усіх виявлених випадків. На думку лікаря, кожна свідома людина, яка розуміє як передається цей вірус, оцінює ці шляхи передачі і власне життя, де могли бути такі ризики зараження, повинна самостійно звернутися для обстеження.

Читайте також:  Як змінилася чисельність українців після жорсткого карантину

Наталія Дьоміна наголошує, що вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування гарантують довге та повноцінне життя.

Слід нагадати, що у всіх районах Франківщини функціонують кабінети довіри, при необхідності туди можна звертатися за консультаціями та допомогою. Також з обласним центром СНІДу співпрацюють дві благодійні організації «Захід-шанс» та «100% життя», які допомагають виявляти таких хворих і надають пацієнтам соціальний супровід.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: