Українцям уже з 1 липня доведеться сплатити податок на житло. На сплату цього податку дається 60 днів – фактично два місяці. Тим, хто не вкладеться у двомісячний термін, доведеться, крім податку, сплатити ще й штраф. Податок на житло зобов’язані платити не всі.
Як інформує “biz.today.ua”, податок на житло сплачується лише за “надлишкові” квадратні метри, нагадує видання napensii.
Цим податком обкладають лише тих власників житла, які мають квартиру понад 60 кв.м або будинок площею понад 120 кв.м. Тим, хто має житло менш габаритне, платити такий податок не потрібно.
Податок на житло залежить від величини надлишкової площі та сплачується лише на надлишкову площу. Тобто якщо у вас є, наприклад, квартира площею 80 кв.м, то податок сплачується тільки на “зайві” 20 метрів. Те саме і з будинками. Якщо площа будинку становить 130 кв.м, податок доведеться сплатити лише за 10 кв.м.
При цьому, якщо у власника є у власності і квартира, і будинок, то береться до уваги їхня сумарна площа, і податок сплачується на ті квадратні метри, які перевищують 180. Іншими словами, якщо у вас є квартира площею 75 кв.м та будинок площею 125 кв.м, податок доведеться заплатити за 20 кв.м.
Розмір податку житло дорівнює розміру податку на один квадратний метр, помноженому на кількість надлишкових квадратних метрів. При цьому величину податку на квадратний метр встановлює місцева влада. Але є законодавче обмеження: його максимальний розмір не повинен перевищувати 1,5% мінімальної зарплати.
При цьому слід також знати, що податок платять цього року за попередній рік, тобто за 2022. Тобто, якщо ви купили квартиру в 2023, то податок за неї доведеться платити з 2024 року, а цьогоріч іще нічого платити не потрібно. Ну, а оскільки податок сплачується за минулий рік, то й розмір мінімалки береться не за поточний рік, а той, що був на початку минулого року. На початку 2022 року мінімалка становила 6 500 грн. Тому максимальний податок на квадратний метр житла становитиме 97,5 грн.
За надлишкові квадратні метри доведеться платити не всім
Деяких громадян у 2023 році звільнили від сплати податку на житло. До них належать, зокрема, такі категорії:
люди, які втратили своє житло внаслідок бойових дій;
люди, чиє житло зараз перебуває у зоні бойових дій;
громадяни, чиє житло розташоване у зоні тимчасово окупації.
До 1 липня місцева влада має розіслати громадянам квитанції для сплати податку на житло. Заплатити потрібно до 1 вересня. Далі – набудуть чинності штрафні санкції.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓