Кого “свободівка” Савчук переконала в парламенті стати “другом Івано-Франківська”

Франківська нардепка-“свободівка” Оксана Савчук заявила про створення міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді “Друзі Івано-Франківська”.

Окрім самої Савчук, яка очолила об’єднання, до лав “лобістів” Івано-Франківська долучилися лише двоє нардепів із Прикарпаття, решта його представників має доволі різну географічну та політичну належність.

Серед “друзів” – політики “старої” системи, яку часто критикували депутати-“свободівці”, зокрема й Оксана Савчук.

З якою метою було створене об’єднання друзів Івано-Франківська та чому до нього вирішили приєднатися депутати з різних регіонів України, Рух ЧЕСНО поцікавився в парламентарів.

Керівниця групи Оксана Савчук у дописі у Facebook зазначила, що до об’єднання, крім неї, увійшли ще 14 народних депутатів, і повідомила їхні імена.

Серед нардепів у цьому списку є один-єдиний депутат із коаліційної більшості “Слуг народу”, яка може давати голоси за ініціативи депутатської групи.

Сама нардепка Савчук у коментарі Руху ЧЕСНО пояснила, що об’єднала депутатів задля того, щоб інтереси Івано-Франківська було почуто у Верховній Раді. Каже, що шукала однодумців, яким подобається місто.

“Саме тому персональний склад об’єднання є досить цікавим”, – прокоментувала вона. І додала, що група є відкритою для всіх охочих до неї долучитися.

У складі об’єднання є тільки троє нардепів із Франківщини з одинадцяти, які представляють інтереси краю у Верховній Раді, та лише один представник політичної партії правлячої більшості “Слуга народу” – мажоритарник від округу №87 Зіновій Андрійович. Імовірно, групі без “більшості” буде складно лобіювати будь-які питання у Верховній Раді. Попри це, звернення від депутатського об’єднання мають шанс бути швидше розглянутими як у парламенті, так і у правоохоронних органах чи місцевих радах.

Серед друзів Івано-Франківська половина – представники депутатської групи “За майбутнє”. Це група, у яку об’єдналися депутати-мажоритарники, котрі пройшли до Ради як самовисуванці, і чимало з них – нардепи попередніх скликань. Наприклад, Савчук підтримали колишні члени фракції БПП у Верховній Раді VIII скликання Дмитро Лубінець (округ №60, Донецька обл.), Петро Юрчишин (округ №13, Вінницька обл.), нині позафракційний Микола Люшняк (округ №166, Тернопільська обл.), Ярослав Дубневич (округ №120, Львівська обл.); екс-депутат із БПП у Вінницькій облраді Геннадій Вацак (округ №16, Вінницька обл.), а також двоє колишніх “нарфронтівців” – Ігор Гузь (округ №19, Волинська обл.) та Андрій Іванчук (округ №88, Івано-Франківська обл.). Щоправда, останній представляє Прикарпаття.

Цікаво, що “свободівці”, єдиною представницею яких у Верховній Раді IХ скликання є Оксана Савчук, неодноразово критикували попередню владу за олігархізм, навіть улаштовували мітинг проти “тарифів, олігархів та репресій” і марш “За майбутнє без олігархів”. Пригадаємо, що правлячою більшістю у Верховній Раді VIIІ скликання були саме представники політичних сил “Блок Петра Порошенка” та “Народний фронт”.

Рух ЧЕСНО поцікавився у вінницького мажоритарника Петра Юрчишина його мотивами вступу до групи “Друзі Івано-Франківська”.

“У принципі, можливо, я це сказав, але нічого не підписав. Як народний депутат я – друг усієї України”, – прокоментував Юрчишин.

На уточнювальне запитання, чи нардеп не впевнений у тому, що вступить до цього міжфракційного об’єднання, він відповів:

“Мені подобається вся Україна, і я можу бути в будь-якій групі”.

Також додав, що члени депутатської групи “За майбутнє”, до якої входить і він, у сесійній залі сидять поруч із Оксаною Савчук.

Читайте також:  Франківські студенти-програмісти втретє поспіль перемогли у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки

Ще один вінницький нардеп Геннадій Вацак пояснив, що симпатизує місту та розвиває в ньому свій бізнес:

“Маю там багато друзів. Тим паче солодощі Кондитерського дому “Вацак” уже 15 років смакують франківцям. З Оксаною Савчук поряд сидимо у Верховній Раді. Така відповідь вам імпонує? Буду радий, коли франківці допомагатимуть мені вирішувати питання по Вінниччині”.

Представник Львівщини Ярослав Дубневич своє рішення вступити до цього об’єднання коментує так:

“Вважаю, що у Верховній Раді потрібно об’єднувати зусилля для обстоювання інтересів як Галичини, так і всіх областей Заходу України. Звичайно, рідною для мене є Львівщина, але Франківщина також є дуже близькою, тому спільно з друзями-депутатами разом зробимо більше”.

Екс-“нарфронтівець”, нардеп із Волині Ігор Гузь пояснив, що приєднався до “друзів Івано-Франківська” через особисте знайомство з мером міста Русланом Марцінківим і головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем:

“Маю хорошу історію існування в місті осередку молодіжної організації “Національний альянс” і не тільки. Тому без проблем прийняв пропозицію пані Оксани увійти до цього МФО”.

Представник депутатської групи “За майбутнє”, мажоритарник із Тернопільщини Іван Чайківський підтримав Савчук по-сусідськи:

“Ми маємо низку спільних напрацювань, які неможливо вирішити поодинці. Наприклад, проблема Дністра. Свого часу багато говорили про поклади сланцевого газу на територіях наших областей. Крім того, підприємство, де я є засновником, обробляє землю на території Рогатинського району Івано-Франківщини. Зрештою, як кажуть у народі, інколи добрі сусіди рідніші за далеких родичів”.

Долучилися до об’єднання Савчук і депутати з фракції “Голос” Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Роман Лозинський.

Ярослав Юрчишин пояснив Руху ЧЕСНО, що своїм вступом хоче підтримати Івано-Франківськ у здоровій конкуренції проти Львова:

“Регіони сильні, коли міста в них конкурують. Франківськ – природний конкурент Львова. І в цій конкуренції і Львів, і Франківськ ставатимуть сильнішими”.

Він також додав, що вважає за потрібне підтримувати та популяризувати проект інноваційного центру “Промприлад”, який, на його думку, є унікальним.

Мажоритарник із Франківщини Зіновій Андрійович (округ №87, “Слуга народу”) розповів Руху ЧЕСНО, що на одному з найближчих засідань Верховної Ради буде оголошено про створення ще одного депутатського об’єднання – з назвою “Прикарпаття” з однойменною назвою. За його словами, туди увійдуть народні обранці з Франківщини, а також ті, хто має стосунок до краю.

Міжфракційне депутатське об’єднання – своєрідний координаційний майданчик народних депутатів, які об’єднуються за спільними інтересами. Такі об’єднання не мають прав депутатських фракцій (груп), що передбачені в Регламенті Верховної Ради України (ст. 60.1 ЗУ “Про Регламент Верховної Ради України).

Так, у парламенті вже зареєстровано міжфракційні депутатські об’єднання “Кіровоградщина”, “Чернігівщина”, “Тернопільщина”, “Львівщина”, “За Одещину”.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: