Які різнокольорові хвойні дерева можна висадити біля будинку

Особливо часто рослини цієї групи використовують в облаштуванні живоплоту.

Ландшафтні дизайнери люблять хвойні не тільки за їх витривалість і різноманіття форм, але і колірну палітру. Її багатство дозволяє створювати різноманітні садові композиції.

Хвойні не тільки ефектні солісти, але і хороші “командні гравці”, які добре поєднуються з іншими декоративними культурами в альпінаріях, рокарії та міксбордерах. Особливо часто рослини цієї групи використовують в облаштуванні живоплоту. Додатковою перевагою хвойних є те, що вони бувають не тільки вічнозеленими, але і “вічносиніми” або навіть “вічножовтими”, а це означає, що з їх допомогою можна розставляти акценти та втілювати в життя різноманітні колірні рішення.

Жовта колірна палітра

Висаджені на задній план ділянки хвойні з голками жовтого забарвлення допоможуть візуально наблизити дальній план. Цей прийом допоможе візуально розширити витягнутий за формою ділянку.

Ялина Літл Джем (Little Gem)

Ця ялина цікава не тільки забарвленням, але і кроною незвичайної форми. Літтл Джем — це карликовий (до 50 см) чагарник з подушкоподібною або кулястою кроною до 1 м в діаметрі. Росте повільно, всього по 2-3 см на рік, проте якщо ви висаджуєте рослину заради забарвлення крони, то така неквапливість виявиться вам тільки на руку. Річ у тім, що світло-зелений, майже жовтий відтінок забезпечують саме молоді прирости.

Літтл Джем віддає перевагу добре дренованим кислим суглинним або супіщаним ґрунтам і сонячним ділянкам. Дуже морозостійка.

Кипарисовик Лавсона Мінімум Ауреа (Minima Aurea)

Ще один карликовий чагарник: висота — 80 см, діаметр крони — до 0,5 м. Дуже морозостійкий, однак, як і інші представники цього виду, погано переносить вітер. Крім того, у перші роки життя Мінімум Аурея потребує легкого зимового укриття. Світлолюбний, але при цьому непогано переносить півтінь і не терпить перезволоження.

Кипарисовик горіхоплідний Санголд (Sungold)

Крона цього невисокого півметрового чагарника може розростися до солідних 1-1,5 м. Тонкі шнуровидні пагони Санголда витончено никнуть до землі, що дуже ефектно виглядає в композиціях з водоймами. Вибираючи місце для цього кипарисовика, врахуйте, що він любить сонце і слабокислі і поживні суглинки. Попри те, що рослина непогано реагує на додатковий полив, його коренева система абсолютно не виносить застою вологи. Надлишок води робить чагарник вразливим для фітофтори.

Кожну зиму кипарисовик вкривають, проте роблять це не для того, щоб захистити від морозів (як раз вони йому не страшні), а для того, щоб уберегти його ніжні гілочки від ваги снігового покриву.

Читайте також:  Родичі розшукують молодого прикарпатця, який 29 липня пішов з дому та не повернувся (фото)

Срібляста і голубувата колірна гамма

Поєднання рослин з кронами різних відтінків допоможуть візуально збільшити сад, за умови, що хвойні блакитного і сріблястого забарвлення будуть розташовані на задньому плані, а дерева і чагарники з жовтими голками — на передньому.

Кипарисовик горохоплідний Булевар (Boulevard)

Невисоке дерево або чагарник з сріблясто-блакитними голками і кроною конічної форми. В кліматі середньої смуги рідко виростає вище 2 м. Головна особливість рослини — її довга і м’яка хвоя, яка навесні і влітку відливає сріблом або блакиттю, а ближче до зими набуває фіолетового відтінку.

Однаково погано реагує на засуху і на застій води. Найкраще місце для висадки Булевара — сонячна або півтіньова ділянка з легким родючим ґрунтом. При бажанні ви можете висадити його і в тіні. Однак хвоя дерева, яке росте в таких умовах, дуже швидко втрачає сріблястий відтінок.

Ялівець лускатий Блю Стар (Blue Star)

Якщо подивитися на гілочку цього карликового чагарнику “з торця”, то можна помітити, що його голки розходяться від втечі, немов промінчики шестикінечної зірки. Саме тому селекціонери та назвали його Блю Стар — блакитна зірка.

Ялівець росте дуже повільно — в рік всього 5-8 см у висоту і 7-10 см в ширину. До ґрунтів невимогливий, але краще всього відчуває себе на легких і добре дренованих. Як і більшість ялівців, морозостійкий, але при цьому його гілки часто надломлюються під вагою снігового покриву.

Ялівець Блю Стар дуже отруйний, і про це потрібно обов’язково пам’ятати, вибираючи місце для посадки. Воно повинно знаходитися на достатній відстані від зон відпочинку і дитячих майданчиків, а всі роботи у догляді за рослиною слід проводити дуже акуратно.

Ялиця субальпійського Компакта (Compacta)

Компакта — відмінний варіант вирішення проблеми для тих, хто хотів би створити композицію з блакитною ялиною, але не може цього зробити через невеликий розмір ділянки. Ця ялиця віддає перевагу родючим і вологим, кислим і слабокислим ґрунтам і, на відміну від більшості хвойних, непогано справляється з короткочасним застоєм води, а її гілки легко витримують снігопади.

Вибираючи хвойні для створення композицій на своїй ділянці, не варто забувати й про те, що важливу роль відіграє не тільки колір, але і форма крони. Високі і стрункі дерева ніби “витягують” панораму вгору, при цьому сланкі та кулясті — “розширюють” і приземляють простір.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: