“У країнах Євросоюзу ціни вдвічі вищі”, – українка розповіла про зворотну сторону заробітчанства

До 2030-го року працездатне населення України зменшиться на три мільйони – такі прогнози Інституту демографії Національної академії наук. А все через те, що охочих виїхати за кордон щороку більшає.

Українці шукають кращої долі здебільшого в країнах ЄС. Але про те, що крім “спокусливих” зарплат, вартість життя на чужині також дорожче, мало хто замислюється. Про це йдеться в сюжеті “5 каналу”.

“У країнах Євросоюзу ціни вдвічі вищі – на харчування, на побутову хімію, на ті ж послуги краси. Кілька місяців я жила в Польщі і можу сказати, що це просто не вигідно. У мене є знайомий, який працював у Польщі рік, працював абсолютно легально, але графік був виснажливий – по 12 годин, 1 вихідний на тиждень та плюс йому не заплатили за останній місяць. Навіть страшно припустити, що може бути якщо влаштуватися нелегально”, – розповідає киянка Анастасія Яременко.

Читайте також:  Рідні не знаходять собі місця: дорогою з Берліна до Праги зник молодий заробітчанин з Закарпаття, допоможіть знайти

Та й на обіцянку високих зарплат спокушатися не варто. Як правило, на них можуть розраховувати лише ті, хто працює на шкідливій роботі або є висококваліфікованим фахівцем, каже заробітчанин Андрій Зеланс. Водночас експерти наголошують, що нині рівень оплати праці для фахівців та представників робочих професій в Україні цілком конкурує з обіцяною за кордоном винагородою.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: