Люди лежать у коридорах: франківська центральна лікарня вщент заповнена хворими на COVID-19

За тиждень рівень захворюваності на COVID-19 в області зріс на 20%.

Орися Дашинич у центральній міській клінічній лікарні перебуває лише день. Жінка розповідає, що тиждень лікувалася самостійно вдома. Коли стало гірше, пішла до сімейного лікаря, але не змогла записатися на візит. Тож приїхала по допомогу до лікарні, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

Жінка перебуває у першому терапевтичному відділенні лікарні. Воно розраховане на 45 ліжок. Але, за словами завідувачки відділення Любові Лисюк, 27 вересня тут додатково розмістили ще 12 ліжок. 90% пацієнтів у відділенні – киснезалежні.

“До нас потрапляють люди з підтвердженою коронавірусною хворобою або з підозрою на неї, у яких рентгенологічно або на комп’ютерній томографії, або на УЗД легень є ознаки інтерстиціальної пневмонії. Також до нас ушпиталюють пацієнтів, які мають супутні патології у стадії декомпенсації, також госпіталізують пацієнтів із гарячковим синдромом, який не знімається у домашніх умовах”, — каже Любов Лисюк.

Загалом станом на 8:00 28 вересня у центральну міську клінічну лікарню медики госпіталізували 154 хворих із запаленням легенів. За словами заступника директора медзакладу Володимира Вовчука, за останню добу ушпиталили 33 пацієнтів. Кількість хворих, порівнюючи з даними за минулий тиждень, збільшилася на 42%: з приблизно шести-восьми пацієнтів за добу до понад 30.

Читайте також:  На Франківщину з перевіркою приїхала комісія МОЗ

“Лікарня — вщент заповнена. Три відділення у нас — розгорнуті. Вчора після обіду вже не було вільних місць, і ми ставили додаткові ліжка у відділеннях, у коридорах. Знову роздатні, їдальні – все повторюється, як у минулі рази. Важкі хворі поступають. 45-48% хворих, які перебувають на лікуванні є киснезалежними, п’ятеро-шестеро постійно лежать у реанімації. Ситуація із лікуванням стає гіршою, бо є проблема з ліжками, проблема з госпіталізацією хворих. Ми пробуємо щось вирішити сьогодні, завтра знову — ургенція, і лікарня може виявитися неготовою приймати нових хворих. Тому, можливо, ухвалять рішення про припинення ургенції на два чергування”, — каже заступник директора ЦМКЛ Володимир Вовчук.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: