Чому ягоди у малини кислі та дрібні — 4 найпоширеніші причини

Якщо і в дощове літо, і в посушливе малина на вашій ділянці весь час кисла, значить, вам дістався невдалий сорт.

Для отримання солодких ягід краще посадити сорти-еталони: Новина Кузьміна, Міраж, Гусар, Бальзам.

Брак поживних речовин

Підживлення Маг-Бором і фосфорно-калійними добривами серйозно покращують смак ягід. Якщо якихось мінералів рослині бракує, плоди у неї не лише пізніше дозрівають, але і виявляються дрібними і кислими.

Щоб на майбутній рік зібрати урожай солодкої ягоди, підгодовуйте кущики два-три рази за сезон: один раз органічними добривами, один або два рази — мінеральними. Перше (органічне) підживлення вноситься, коли сходить сніг, друге (мінеральне) — під час цвітіння. Третю підгодівлю вносять восени, після збору врожаю.

При нестачі азоту деформуються пагони, листя дрібнішають. А ось нестача фосфору і калію позначається на стані листя і плодів, в тому числі і на смаку ягід.

Порушення режиму поливу

Малина буде погано себе почувати, якщо її не поливати або, навпаки, сильно поливати. Якщо ґрунт пересох, рослина не може вбирати з нього поживні речовини. При надмірному поливі ці речовини поставляються до листя і плодів в сильно розбавленому вигляді, тому чагарник теж голодує. Поливати малину слід помірно, але регулярно. Ще більш важливо мульчувати ґрунт, щоб волога не випаровувалася дуже швидко, адже коріння малини розташовані близько до поверхні, і пересихання верхніх шарів ґрунту відразу ж позначається на розвитку рослини.

Читайте також:  Як стимулювати дозрівання огірків в похмуру погоду?

Підвищена кислотність ґрунту

Малина не любить кислих ґрунтів. Чим вище кислотність землі, тим кисліше ягоди. Щоб малина перестала бути кислою, ґрунт потрібно розкислити. Для цього використовують деревну золу, вапно, доломітове борошно.

Недолік світла

Малина на кущах, що знаходяться в тіні дерев або садових будівель, завжди буває менш солодкою, ніж на рослинах, розташованих на сонячній ділянці.

Якщо малинник сильно загущений, плоди майже напевно будуть дрібними і кислими. Прорідивши чагарник і видаливши зайву поросль, ви повернете плодам втрачену солодкість.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: