Зеленський скасував кримінальну відповідальність за нетверезе водіння

Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким скасовується кримінальна відповідальність за керування транспортом у нетверезому стані.

Йдеться про законпроєкт № 3314, який нардепи підтримали 17 червня цього року.

Законопроєкт, який запроваджував кримінальну відповідальність для водіїв, прийняли ще у листопаді 2018 року. Набути чинності він мав з січня 2020 року. Проте нардепи вирішили відтермінувати дію закону до 1 липня, пише УП.

З 1 липня в Україні посилили покарання за водіння транспортних засобів у нетверезому стані, штрафи зростуть до 51 тисячі гривень, якщо порушення вчинене повторно. Закон з 1 липня вводить поняття “кримінального проступку”.

Він також доповнює Кримінальний кодекс статтею 286-1, яка посилює відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані.

За такі дії передбачений штраф від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 тисяч гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

Таке саме покарання буде застосовано до особи, яка відмовляється пройти медичне освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Читайте також:  Суд задовольнив позов Портнова і зобов’язав Міносвіти переписати підручники з історії щодо подій Революції Гідності

А також за вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, чи лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від освідування.

Ті самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у розмірі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: