Якими мають бути безпечні літні табори: 7 порад епідеміолога франківцям в час коронавірусу

Дату старту роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, або, як їх називають батьки, “таборів”, уряд та МОЗ мають повідомити 22 червня.

Остаточне рішення будуть приймати, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу. Однак уже відомо, що адаптивний карантин продовжать до 31 липня.

Цього тижня обласна комісія, в складі якої Держпродспоживслужба, спеціалісти ОДА, ДСНС та ін., об’їжджає дитячі заклади літнього відпочинку на Прикарпатті і перевіряє їх готовність до сезону. Таке доручення уряду. Висновки про готовність будуть до 22 червня, повідомила головна спеціалістка відділу сім’ї, оздоровлення дітей та програм соціального розвитку Департаменту соцполітики ОДА Ольга Зварич.

В свою чергу МОЗ зобов’язалося підготувати рекомендації для закладів з організації відпочинку дітей в час адаптивного карантину по коронавірусу.

КУРС звернувся до начальниці управління охорони здоров’я Івано-Франківська, спеціалістки з епідеміології Марії Бойко з проханням порадити батькам, на що слід звернути увагу при виборі безпечного табору для дитини.

“Як епідеміолог насамперед і як мама я хотіла би, щоб відпочинок моєї дитини був безпечним, – поділилася Марія Бойко. – Зважаючи на те, що коронавірусна хвроба не знає меж областей, кордонів держав, віку, статі, соціального становища, адже захворіти може кожен. На мій погляд, у закладі важливо організувати кілька основних речей”.

1) місце перебування дітей – мають бути великі, просторі, світлі кімнати на 1-2 дитини, з дотриманням відстані 2 м між ліжками. Обов’язково із санвузлом і душовою кабіною, достатнім запасом рідкого мила, паперових рушників, вологих серветок.

А також місцем для збору використаних масок, рушників, тощо.

Вікна повинні відчинятися для здійснення провітрювання кімнати.

2) місце для розваг, ігор, спілкування – великі, світлі, просторі кімнати з розрахунку 10 м кв. на 1 дитину, облаштовані місцями для обробки рук антисептиками у вигляді гелю (не спрею, щоб уникнути потрапляння в очі).

Плюс смітники для збору використаних масок, рушників, серветок, тощо.

Вікна повинні відчинятися для провітрювання, столи, стільці повинні бути розташовані на відстані 1,5-2 м один від одного.

Читайте також:  У вухо потрапила комаха: що робити?

3) коридори, їдальня, інші групові приміщення повинні мати місця для обробки рук, запас одноразових рушників, гелевих антисептиків; масок одноразових.

4) їдальня – до роздачі їжі діти не повинні залучатися. Навіть не повинні контактувати з персоналом харчоблоку.

В їдальні за столом може сидіти не більше 2-4 осіб.

Має бути можливість мити руки з рідким милом та висушити одноразовим рушником.

5) проведення групових ігор, заходів – на вулиці слід мати кілька майданчиків для відпочинку під навісом.

Між собою окремі загони не повинні контактувати, гратися, проводити спільні заходи тощо.

6) має бути добре облаштований медпункт – щонайменше 2 кімнати – кабінет лікаря і маніпуляційна, та ще 2 окремі кімнати для ізоляціїй дітей, у яких з’явились симптоми респіраторних, кишкових чи інших захворювань.

Лікар і медична сестра повині бути цілодобово в таборі.

7) керівники загонів повинні мати запас масок, щонайменше два безконтактні термометри і вимірювати температуру дітям двічі на день.

Мати контакти всіх батьків, інформувати їх негайно про зміни у стані здоров’я дитини.

“Загалом у закладі має бути запас масок, антисептиків, рідкого мила – щонайменше на 7 днів. Бережіть себе і своїх дітей!” – підсумувала епідеміолог Марія Бойко.

Дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, колишніх таборів, на Прикарпатті – два десятки, приватні та комунальної власності. 16 атестовані, решта – в процесі. Атестовані заклади пройшли держреєстрацію і внесені в державну мережу, усі їх обов’язково перевіряють перед відкриттям, додає Ольга Зварич.

Попри те, що уряд продовжив адаптивний карантин до 31 липня, рішення стосовно обмежень будуть приймати обласні комісії. Батьки все ж сподіваються на краще і шукають варіанти відпочинку для дітей, а табори планують зміни і оголошують прийом заявок. На свій страх і ризик.

Так, із другої декади липня планували відкрити дитячий табір “Лімниця” для франківців. Тепер приймають заявки на серпень.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: