Купюру в 10 гривень замінять монетою

Національний банк України з 3 червня 2020 року введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

Про це раніше повідомляли на сайті НБУ.

З 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговій мережі або здійснювати операції у банках. На першому етапі Національний банк планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами НБУ. Тому з 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам. Спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на оборотні монети цього номіналу не потрібно. Розраховуватися одночасно старими і новими грошовими знаками можна необмежений період. Поступово – в результаті природного зносу – 10-гривневі банкноти замінюватимуться монетами.

Нова оборотна монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр складає 23,5 мм, вага – 6,4 гр. Вона виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина і група) нова 10-гривнева монета істотно відрізняється від оборотних монет номіналом 1, 2 і 5 гривень. Завдяки більшому діаметру і групі (третя сторона монети) із спеціальним грубим рифленням громадяни зможуть легко відрізнити її від оборотних монет інших номіналів.

Читайте також:  Зеленського просять вилучити з обігу всі монети

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Візуальні та тактильні елементи захисту монети – це дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: