У квітні 1053 українці захворіли на ВІЛ, 1254 – на туберкульоз

У квітні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1053 нові випадки ВІЛ-інфекції* та 1254 випадки туберкульозу, інформує Центр громадського здоров’я МОЗ.

ВІЛ-інфекція

У квітні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1053 нові випадки ВІЛ-інфекції, у 309 пацієнтів діагностовано СНІД, а 157 людей померли від СНІДу.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у квітні 2020 року:

  • гетеросексуальний — 623;
  • гомосексуальний — 24;
  • парентеральний — 398;
  • вертикальний — 146**;
  • невідомий — 2.
    * Без урахування даних АР Крим із 2014 р. і частин територій Донецької та Луганської областей із 2015 року.

** Більшість із них (близько 98%) після 18 місяців не матиме ВІЛ-інфекції.

Туберкульоз

У квітні 2020 року в Україні зареєстровано 1254 випадки туберкульозу:

  • 1043 нові випадки захворювання;
  • 211 пацієнтів із рецидивом;
  • 18 пацієнтів, які відновили лікування після перерви;
  • 84 пацієнти, які розпочали повторне лікування після невдалого;
  • 37 інших випадків;
  • 0 випадків з невідомою історією попереднього лікування.

Загалом у квітні 2020 року від туберкульозу лікувалися 17 849 людей.

Щороку в нашій країні помирає від туберкульозу понад 3700 людей, кожного дня – близько десяти пацієнтів. І хоча в останні роки є певне покращення, лише у 2018 р. зареєстровано 21 314 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювань в Україні не виявляють. Основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого й дорогого лікування і дає нижчі шанси на успішний результат.

Читайте також:  8 квадрокоптерів та дрон передали на передову з Брошнів-Осади

Зростання випадків повторного лікування свідчать про його неефективність. Ріст кількості хворих, які померли від туберкульозу до року спостереження, свідчать про пізню діагностику. Зменшення охоплення населення профілактичними оглядами є причиною поганого виявлення хворих та недотримання необхідних заходів щодо планового обстеження населення.

Однією з причин поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів його уникнення, важливості своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті, інформує Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Основними заходами, здатними попередити поширення туберкульозу, є: організація раннього виявлення хворих на туберкульоз, імунізація дитячого населення, ізоляція бактеріовиділювачів у спеціалізовані протитуберкульозні стаціонари і їх ефективне лікування, проведення протиепідемічних заходів в епідемічних вогнищах туберкульозу за місцем проживання або роботи хворого.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: