Чому жовтіє цибуля на грядці: головні причини, що робити

Якщо пір’я цибулі почали жовтіти та в’янути, не варто відразу ж кидатися в паніку. У цій ситуації потрібно зрозуміти причину цього процесу і потім почати приймати відповідні заходи.

 

Пожовтіння і в’янення пір’я цибулі в кінці сезону є природним процесом. Однак нерідко таке трапляється «у позаштатному режимі» — навесні або на початку літа. Тут, звичайно, зволікати не можна, треба діяти невідкладно.

Причини, по яких почала жовтіти цибуля, що робити

Недостатній полив. Часто пір’я цибулі починають жовтіти та сохнути, коли ґрунт на грядці сухий. Проблема криється в тому, що рослини просто страждають від нестачі вологи. Заходи полягають у дотриманні режиму поливу: у першій половині літа цибулю необхідно поливати двічі на тиждень, у другій половині літа — раз в тиждень. Норма поливу — 6-8 літрів на один квадратний метр. У суху погоду рослини потрібно поливати частіше.

Недолік поживних елементів. Це ще одна причина, через яку у цибулі можуть почати жовтіти кінчики пір’я. Найчастіше бракує азоту. При дефіциті цього елементу пір’я цибулі ростуть потовщеними та недовгими. При цьому забарвлення у них жовтувате. Щоб виправити ситуацію, потрібно підгодувати цибулю азотовмісними добривами. Для цього рекомендується використовувати органіку — настій гною і сечовини.

Читайте також:  «Бірюзове око» презентує природну карстову екосистему Опілля

Атака шкідників. Це третя поширена причина пожовтіння пір’я цибулі.

Стеблова нематода. Якщо всередині листа ви виявили невеликих білих хробаків, то мова йде про поразку цибулі одним з найбільш небезпечних шкідників. Але, на жаль, у боротьбі з нематодою ефективна лише профілактична обробка сіянки та ґрунту перед проведенням посадки в ґрунт.

Цибульна моль. Відрізнити її можна за присутності всередині невеликих жовтуватих гусениць з коричневими бородавками. Враховуючи, що шкідник зимує в стадії метелика, обробка цибулин не допоможе запобігати ураженню рослини. В цьому випадку потрібно заздалегідь обробити грядку інсектицидом.

Цибульна муха. Цей паразит атакує рослини у квітні та травні. Головною відмінністю є пожовтіння кінчиків, а не всього пера відразу. Якщо дістати цибулину з землі, то можна виявити, що вона загнила. У випадку з цибулевою мухою допоможе запилення міжрядь сумішшю тютюнового пилу і попілу соняшника, узяті в рівних частках. Уражені рослини потрібно викопати та спалити.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: