В Україні функціонує 15 вищих військових навчальних закладів, які готують громадян до проходження військової служби на офіцерських посадах у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Також діють 5 закладів фахової передвищої військової освіти, які готують сержантів і старшин.
“Заяви в такі навчальні заклади приймають через відділення ТЦК та СП за місцем реєстрації або проживання. До заяви вступник подає певний пакет документів, формується особова справа. На місці проводиться медична комісія, психологічні тести та перевірка фізичної підготовки. Якщо все гаразд, то особову справу передають через ТЦК у той військовий навчальний заклад, який вибрав абітурієнт. Після подальшого ВУЗ надсилає запрошення для прибуття кандидата у військовий навчальний заклад”, – розповідає офіцер відділу призову сектору комплектування Івано-Франківського ОТЦК та СП капітан Мирослав Витвицький.
Умови навчання
Навчання у вищих військових навчальних закладах за ступенем “бакалавр” триває 4 роки. Після завершення є можливість продовжити навчання ще на 1,5 року для здобуття ступеня “магістр”. Курсанти отримують освіту одночасно за військовим та цивільним напрямами. Усі місця фінансуються з державного бюджету.
Умови вступу
Вступити можуть громадяни України (як хлопці, так і дівчата) віком від 17 до 30 років, які мають повну загальну середню, професійну або вищу освіту. Вступна кампанія стартувала 1 січня 2025 року, а прийом документів триває до 1 червня. Оформлення документів у ТЦК та СП завершується 10 червня.
Кандидати складають вступні іспити з української мови, математики, історії України та предмета на вибір (іноземна мова, фізика, географія, хімія або українська література). Також проводиться перевірка фізичної підготовки та професійна діагностика.
Соціальні гарантії для курсантів
- Повне державне забезпечення (проживання, харчування, обмундирування)
- Грошове забезпечення від 8 000 до 20 000 грн
- Безкоштовне медичне обслуговування
- Гарантоване працевлаштування
- Можливість участі в міжнародних навчаннях
- Подальше навчання для здобуття оперативного рівня військової освіти
На кафедрі військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу можна здобути освіту за спеціальністю “Організація транспортування, зберігання, розподілу пального, мастильних матеріалів та МТЗ”. Після завершення навчання випускники отримують офіцерське звання молодшого лейтенанта.
Курсанти мають доступ до сучасного озброєння, техніки, спеціалізованих лабораторій, аудиторій. Передбачені польові виходи, що формують практичні навички. У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Героїв Крут діє 6 факультетів, зокрема льотний, операторів БПЛА, ІАФ, зенітно-ракетний, АСУ та ППО Сухопутних військ.
«На кафедрі військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу можна отримати військову освіту за спеціалізацією: «Організація транспортування, зберігання, розподілу пального, мастильних матеріалів та матеріально-технічних засобів». А після закінчення випускник військової кафедри приймає присягу на вірність Україні та отримує первинне офіцерське звання лейтенант», – розповів ТВО нач. кафедри військової підготовки ІФНТНУНГ Дмитро Лісафін.
Навчально-матеріальна база Харківського національного університету Повітряних Сил імені Героїв Крут поєднує спеціалізовані аудиторії та лабораторії, сучасне озброєння та військову техніку, сучасні засоби навчання. Також обовʼязковою частиною навчання є польові виходи, під час яких студенти вчаться практичним навичкам. Військовий вищий навчальний заклад має 6 факультетів.
- Льотний навчають на пілотів вертольотів, літаків, у тому числі й іноземного зразка.
Також на операторів БПЛА. - ІАФ – підготовка та обслуговування літаків
- Зенітно-ракетний факультет
- Факультет автоматизованих систем управління
- ІТВ – очі Повітряних сил України. На факультеті навчать виявляти повітряні цілі, проводити розвідку.
- Факультет ППО Сухопутних військ.
За словами ТВО заступника начальника факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони Ігоря Романенка, у Івано-Франківську готують офіцерів, які зможуть ефективно виявляти повітряні цілі та проводити розвідку.
Вступна кампанія вже у розпалі, (розпочалася з 1 січня 2025 року) однак кандидатам, які ще у роздумах, необхідно визначитись та поспішити. Прийом документів триває до 1 червня. Абітурієнтам необхідно особисто заповнити заяву про допуск до участі у вступних випробуваннях та конкурсному відборі на навчання, звернувшись безпосередньо до ТЦК та СП за місцем проживання.
Попередня професійна діагностика, відбір вступників, оформлення документів для вступу на навчання до вищих військових навчальних закладів, а також до фахових передвищих закладів проводяться у ТЦК та СП до 10 червня.
Перелік вищих військових навчальних закладів і військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку військових фахівців на базі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня вищої освіти бакалавр і магістр ветеринарного спрямування та проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу тактичного рівня
- Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національний університет оборони України.
- Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
- Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
- Військова академія (м. Одеса).
- Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
- Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова
- Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
- Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”.
- Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
- Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
- Кафедравійськової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
- Кафедра військової підготовки Одеського національного університету імені I.I.Мечникова.
- Кафедра військової підготовки Національного університету біоресурсів і природокористування України.
- Кафедра військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту
Українського державного університету науки і технологій.
Перелік закладів фахової передвищої військової освіти, які здійснюють підготовку військових фахівців на базі повної загальної середньої освіти для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та проходження військової служби за контрактом на посадах осіб сержантського і
старшинського складу
- Військовий коледж сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
- Військовий коледж сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
- Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
- Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова.
- Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету “Одеська морська академія”.
The post Шлях до офіцерського звання: у Франківську розповіли про особливості вступу до військових вишів appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓