За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), репродуктивне здоров’я — це стан фізичного, розумового і соціального благополуччя.
Про звички, впроваджені в повсякденність, які можуть стати надійною основою жіночого здоров’я та довголіття, розповідає МІСТУ лікар акушер-гінеколог ДНП “Прикарпатський центр репродукції людини”, кандидат медичних наук Ірина Петрівна Гнип.

Бути репродуктивно здоровою людиною – це мати здатність до :
– зачаття і народження дітей;
– можливості сексуальних стосунків без загрози захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ);
– безпечної вагітності, пологів, виживання і здоров’я дитини;
– можливості планування наступних вагітностей, зокрема попередження небажаної вагітності.
Основні звички, які допоможуть підтримувати репродуктивне здоровʼя у відмінному стані:
- Щороку жінкам звертатися до гінеколога, а чоловікам — до уролога для проведення огляду з метою профілактики, раннього виявлення та лікування захворювань репродуктивної системи.
- Здоровий спосіб життя: збалансоване харчування з включенням вітамінів, мікроелементів, обмеження споживання цукру, солі та насичених жирів; заняття спортом. І потрібно памʼятати, що зловживання алкоголем та тютюнопалінням може призвести до серйозних наслідків для вашого здоровʼя та здоровʼя майбутніх дітей.
- Дотримання основних правил гігієни: використовувати спеціальні засоби для інтимної гігієни, щодня змінювати спідню білизну, не рекомендовано жити статевим життям під час менструації.рекомендована гігієна зовнішніх статевих органів до та після статевого акту.
- Запобігати інфікуванню захворюваннями, які передаються статевим шляхом. Тестування обох партнерів на інфекції, а також використання барʼєрної контрацепції допоможе уникнути серйозних наслідків.
- Застерігатися від небажаної вагітності з метою профілактики абортів, адже переривання вагітності може бути причиною безпліддя та ускладнень під час наступних вагітностей.
- Не займатись самолікуванням, тому що безконтрольний прийом ліків без рекомендації лікаря може спровокувати порушення репродуктивного здоровʼя.
- Памʼятати, що відтерміноване батьківство збільшує ризики безпліддя та патологічної вагітності з негативними наслідками як для матері, так і для дитини!
“Дорогі майбутні батьки, турбота про своє здоровʼя, зокрема й про репродуктивне, має бути на першому місці у вашому житті!” – наголошує лікарка.
Лікарі “Прикарпатського центру репродукції людини” з радістю допоможуть вам у збереженні вашого репродуктивного здоров’я та плануванні щасливого батьківства!

Контакти ДНП “Прикарпатський центр репродукції людини” МОЗ України
(068) 525 28 28
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 51-Г
Соцмережі:
https://www.facebook.com/ecobabyif/about?locale=uk_UA
https://www.instagram.com/eco.baby.if/p/C3QY9itNo-n/?img_index=1
The post 7 звичок, які допоможуть зберегти репродуктивне здоров’я жінок і чоловіків appeared first on Місто.