Біохімічний аналіз крові (БхАК) – це метод лабораторної діагностики, який дозволяє вивчити роботу внутрішніх органів та їх систем, а також процеси обміну речовин, які відбуваються в організмі.
Для отримання розширеної інформації про захворювання призначається БхАК. З його допомогою визначаються патології внутрішніх органів і порушення метаболічних процесів, про які неможливо дізнатися іншим способом досліджень. Завдяки БхАК можна вивчити понад 500 речовин, які відображають нормальні та патологічні процеси в організмі. Аналіз дозволяє оцінити вуглеводний, жировий, білковий та мінеральний метаболізм.
Спеціалісти клініко-діагностичної лабораторії (КДЛ) Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні пояснюють, що здавати аналіз крові слід 2 рази на рік, незалежно від наявності скарг.
«Кров може розповісти про ваш організм набагато більше, ніж ви самі. Завдяки біохімічному аналізу крові можна дізнатись про стан внутрішніх органів та особливості протікання хвороби. Ця інформація допомагає лікарю краще розуміти процеси, які відбуваються в тілі пацієнта», – говорить завідувачка КДЛ Наталія Гладка.
Біохімічний аналіз крові актуальний при лікуванні гастроентерологічних, терапевтичних, гінекологічних, урологічних і кардіологічних захворювань. Широкий спектр його використання обумовлений високою точністю і достовірністю отриманих результатів. Основним завданням такого аналізу є діагностика організму при виникненні скарг.
Що визначає:
– недостатнє функціонування гепатобіліарного апарату;
– ниркову недостатність;
– нестабільність гормонального стану організму;
– виявляє проблеми з серцем і кровоносною системою;
– зниження локомоторної активності;
– допомагає діагностуванню патологій травної системи.
Всі зміни хімічного складу крові можуть сигналізувати про можливий розвиток патологій, діагностувати хворобу на ранній стадії або визначити порушення в роботі внутрішніх органів, навіть при відсутності яскраво виражених симптомів.
Біохімічний аналіз крові показує:
• рівень глюкози в крові – вказує на розвиток цукрового діабету;
• трансамінази – встановлюється при підозрі на інфаркт міокарда, гепатит;
• холестерин та фракції – вивчають при підозрі на атеросклероз судин та захворювань серцево-судинної системи;
• білірубін та фракції – досліджують при вивченні стану печінки, порушенні відтоку жовчі;
• креатинін та сечовина – вказують на проблеми сечовидільної системи;
• загальний рівень білку – змінюється при важких патологічних процесах;
• амілазу – вивчають при аналізі підшлункової залози, при підозрі на панкреатит.
Отже, БхАК дозволяє встановити або підтвердити остаточний діагноз. Перед проведенням аналізу крові, вам потрібно виключити фактори, що можуть впливати на показники. Спеціалісти КДЛ рекомендують повечеряти не пізніше 20 год., не снідати (не пити чай, каву), напередодні не вживати алкогольних напоїв, утриматися від жирної їжі, обмежити фізичну активність, куріння. Перед здачею біохімічного аналізу крові, необхідно відпочити протягом 15-20 хв.
Телефони контакт-центру ЦМКЛ:
+380951031030
+380670999111
The post Чому потрібно здавати біохімічний аналіз крові щорічно appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓