facebook

В уряді розповіли про подальшу долю “ПриватБанку”

Міністр фінансів Оксана Маркарова докладно описала процедуру виходу державного капіталу з “ПриватБанку”, а також поділилася планами щодо продажу банку. Про це вона завила в інтерв’ю НВ Бізнес.

За словами Маркарової, тема продажу банків стосується не тільки “ПриватБанку”, а й ще трьох фінустанов.

“Ми маємо чітку стратегію роботи з чотирма банками, які зараз перебувають у державній власності. Усі вони передбачають входження інвесторів у капітал і повернення банків у комерційний сектор”, – зазначила вона.

Першими підуть банки, які стали нашими не тому, що були створені державою, а тому, що держава була змушена втрутитись у ситуацію.

“Першими підуть банки, які стали нашими не тому, що були створені державою, а тому, що держава була змушена втрутитись у ситуацію. Укргазбанк ми вже продаємо: в цьому році до нього зайде IFC, а далі ми разом будемо шукати стратегічного інвестора. Для “ПриватБанку” у нас стоїть задача за три роки здійснити повний вихід держави з капіталу. Але щоби комусь щось продати треба, щоби хтось це купував”, – зазначає Маркарова.

Читайте також:  Стало відомо, чим керувався суд у скасуванні націоналізації Приватбанку

На питання про зацікавлених у купівлі “ПриватБанку” Маркарова пояснила, що саме впливає на бажання в інвесторів придбати фінансову установу. У першу чергу міністр уточнила, що ціна при продажу завжди “пов’язана з ризиком”. А для початку необхідно вирішити актуальні судові питання.

“Ціна завжди пов’язана з ризиком. Нам необхідно дійти до вирішення деяких актуальних судових позовів. Будь-який інвестор, особливо в такі активи, як банк, буде оцінювати не тільки економічну і фінансову ситуацію в країні загалом і показники банку (а вони гарні, і це дуже хороший кейс, який показує, що при правильному менеджменті, незалежній наглядовій раді і спільній роботі можна суттєво покращувати позицію на ринку), але й додаткові ризики. І оцінка цих ризиків також залежатиме від загальної ситуації в країні: чим більшим буде наше економічне зростання, тим більшим буде інтерес до інвестицій в Україну, тим більшим буде інтерес до банківського сектору”, – каже міністр.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: