Йдеться про 40 годинний робочий тиждень для всіх педагогів
Віктор Громовий, український педагог, освітній експерт, публіцист, шеф-редактор порталу «Освітня політика» написав допис у Facebook, що розпочинається словами:
Свято наближається!
Скоріш за все уже цього року 40 годинний робочий тиждень запровадять для всіх педагогів країни.
Громовий також виклав фото допису у групі «Союз освітян України», в якому йдеться, що за таких умов змін у зарплаті не передбачається. Тобто, години навантаження збільшаться суттєво, а гроші будуть ті ж самі.
Шеф-редактор порталу «Освітня політика» Громовий продовжив:
Успішне запровадження 40 годинного робочого тижня може відбутись лише на фоні радикального підвищення зарплати хоча б до передбачених чинним законодавством розмірів. Тоді подавати вчительському загалу цю зміну можна буде як позитив: ми тепер оплачуємо не лише уроки, а й всю багатогранну діяльність вчителя(повний робочий день).
Перш ніж це робити, треба створити необхідні умови для щоденної 8-годинної роботи кожного вчителя в школі(зокрема, міні-офіс, місця для відпочинку та техніка для приготування принаймні кави чи чаю, зберігання та підігріву їжі тощо) та встановити жорсткий, зокрема, і психологічний бар’єр між роботою та особистим життям (ніякої підготовки до уроків чи комунікації з батьками в позаробочий час!).
Розпочати відмову від класно-урочної системи організації навчання з тим, щоб широко відкрити дорогу гнучким сучасним формам роботи (індивідуальним консультаціям, роботі в проєктних командах тощо). Це дасть відповідь на питання «Заради чого ми це робимо».
Поки цього не буде, навіть заїкатись про реформу оплати праці педагогів не варто.
У коментарях до допису він також написав:
Віктор Громовий
А ще слід мати на увазі, що відмова від поурочної оплати праці призведе до того, що буде неможливою робота на півтори ставки. Не буде сенсу вимагати «більше годин» на якийсь предмет, бо це не впливатиме на заробітну плату…
Написане активно коментують підписники освітянина:
Данило Косенко
Така система оплати праці вже багато років працює у вищій освіті. Нічого складного чи катастрофічного в ній немає. І на півтори ставки теж можна працювати. Все одно навчальне (аудиторне) навантаження фіксоване – у вищій школі це до 600 годин на рік, у ЗСО це очевидно залишиться 18 годин на тиждень.
Елена Шмелькова
А ще обов’язкова обідня перерва, тривалістю не менше 30 хвилин, яка надається як правило після відпрацювання 4 годин робочого дня (ст. 66 КЗпП України). А у дітей щодня по 6 уроків, а з 7 класу по 7 уроків і більше. І хто в цей час перебуває з дітьми?
Тетяна Борисівна
І ЩО?
ТАким чином люди підуть працювати в школу?
Та вони рік пропрацюють й звалять.
Natalie Loboda
Я так розумію теперь буде не можливо отримати півставки взагалі? Ну, якщо людина хоче працювати тільки 12-15 годин?
Лагойко Олена
Якщо ця норма пошириться і на спецзаклад. В той самий день напишу заяву..За такі гроші довше працювати не буду.
Андрій Гапчин
40 годин – це несерйозно. Має бути, як мінімум, 60.
Snizhana Bukata-Melnik
А чому тільки 40???
Ми хочемо всі 168!!!!
Сообщение «Свято наближається!» Учителям доведеться працювати більше за ті самі гроші появились сначала на NEWS TiME.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓