9 днів від дня вбивства дитини у Переяславі. Зброю не знайшли, підозрювані не знають, хто стріляв

За словами юристки-кримінологині Анни Маляр, справа є дуже складною, адже підозрювані були сильно п’яними.

9 червня минуло дев’ять днів від смерті п’ятирічного Кирилка Тлявова, якого вбили в Переяслав-Хмельницькому Київської області.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, трагедія розлютила всю країну. Ситуацію розбирали у Верховній Раді, а в Нацполіції сталися відсторонення, звільнення і масштабні перевірки. Проте слідчі досі не дали відповіді: хто стріляв. “Немає жодного документу підтвердження вини окремої особи. Може це є цинізмом, але є один вистріл, одна куля, одна жертва”, – зазначив адвокат підозрюваних Андрій Чичиркін.

Насправді так – жодного прямого речового доказу, який би  вказував на те, що ці двоє того дня взагалі стріляли за цілий тиждень не знайшли. “Це буде дуже складне розслідування, тому що ключові докази або знищені, або пропали з різних причин – у нас немає зброї. Вже станом на зараз не буде вже змивів з рук, аналізу крові, аналізу сечі на вміст алкоголю. З великою ймовірністю, якщо підозрювані були такими п’яними, що аж не могли стояти, то вони ще й не зможуть до пуття згадати, що там відбувалося”, – переконана юристка-кримінолог Анна Маляр.

Ба більше, почали зникати докази, які ще можна було б долучити до справи. На місці трагедії було колесо, яке було зручним знаряддям для стрілянини. Влучити повинні були по бляшках, які знаходились на пагорбі. Куля вилетіла і пролетіла крізь хащі і потрапила дитині прямо в голову.

Ще кілька днів тому колесо було і, скоріш за все, часто служило гарною опорою для стрільби. На  ньому могли залишитися сліди пороху або відбитки пальців, але його немає. Місце вилизане. Залишається сподіватись, що це робота саме слідства, хоча з огляду на те, які статті зараз інкримінують підозрюваним, сумніви є – хуліганство та умисне вбивство. “Величезне питання, чи було тут саме умисне вбивство, тому що, якщо ми говоримо, про умисне – це означає, що планували вбити саме цю дитину, що домовились про це, стріляли не просто так по банках, а саме з метою когось вбити. Станом на зараз такої інформації поки що немає”, – додала Маляр.

Юрист-кримінолог із двадцятирічним досвідом пояснює: “Із тієї інформації, яка оприлюднена станом на зараз, на мій погляд, є ознаки двох злочинів: це хуліганство і вбивство з необережності. Ці три елементи – не припускала, але повинна була і могла – формула необережності і в цій ситуації дуже важлива саме правильна кваліфікація. Тому що з кваліфікацією “умисне вбивство” справа надійде до суду, і дуже просто буде її розвалити. Тому я сподіваюся, що протягом досудового розслідування відбудеться перекваліфікація”.

Якщо брати по максимуму – то підозрюваним може загрожувати до 15 років в’язниці. І тут справа честі і гідності правоохоронної системи довести професійно справу до кінця, бо суспільство буде реагувати саме на результативність дій. А відтак, якщо система бореться за довіру пересічних громадян – то просто необхідно розслідувати справу чесно і справедливо. Люди обурені і вважають інакше: підозрювані відкупляться.

Читайте також:  Росія намагається залучити українців воювати на своєму боці

З місця пострілу до місця, де була дитина по прямій – близько 60 метрів. Журналісти ТСН зробили власний експеримент у тирі, аби перевірити – як поводиться куля. За словами в.о. керівника Переяслав-Хмельницького відділка поліції Андрія Медуниці, попередньо стріляли з мілкокаліберної гвинтівки. Дрібнокаліберна рушниця, у народі “мілкашка” – її набій аж надто дрібний. Його ледь видно на столі. Куля – 2,6 грама. Насправді це дуже непроста зброя, пояснюють спеціалісти. Ідеальний калібр на близькій відстані б’є  тихо і точно. Дубова дошка товщиною два сантиметри – відстань 50 метрів. Стріляємо: вхідні отвори на виліт.

Куля потрапила дитині у найслабкішу зону голови – у скроневу частину. Там кістки – найм’якіші. Надлегка куля легко змінює траєкторію навіть від маленької гілочки, кажуть фахівці.

Іван Приходько – 31 рік, має трьох дітей, працював патрульним. Володимир Петровець – 42 роки, виховує трьох дітей. Працював командиром поліцейської роти особливого призначення.

Переяслав Хмельницький належить до тих регіонів, куди не дійшла поліцейська реформа. Фігурантів справи про вбивство дитини звільнили за невідповідність ще 2016 року, але вони подали в суд і Київський Окружний адмінсуд поновив їхнє право на погони і роботу в поліції. Здається, свою провину в поліції визнали ледь не всі безпосередньо відповідальні: керівник відділка поліції у Переяславі-Хмельницькому відсторонений. За ним після масштабних перевірок, що відбулися на цьому тижні, пішли ще десять начальників різних відділів та відділень по різних регіонах України. Керівник поліції Київської області написав рапорт. “Він несе відповідальність за всі шість тисяч працівників поліції Київської області. Він попросив направити його на найбільш нелегку ділянку роботи – в зону проведення ООС, де він буде займатися координацією дій і служби різних поліцейських сил”, – пояснив речник МВС Артем Шевченко.

У МВС пояснюють, що це не підвищення, не нагородження, хоч і не покарання, а тяжка не кабінетна робота на постійних виїздах. Але попри все розуміння поліції власної провини – покарати заарештованих буде дуже непросто. По гарячих слідах ДБР пройти не змогло.  Вже перші ж дні показали – самі арештовані своєї вини не визнають. Є великі сумніви, що і дружина одного з підозрюваних згадає куди зникла рушниця. От у чому сумнівів нема, то це в тому, що справу таки поліціянтам треба довести до логічного завершення. Інакше вбита і вже похована дитина з окремого випадку точно стане системою.

Ірина Курило

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: