14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці: історія, традиції та прикмети свята

З цього дня починалася весільна пора. Дівчата, які мріяли скоріше вийти заміж, з самого ранку йшли до церкви і ставили святкову свічку.

14 жовтня в православ’ї відзначають велике християнське свято Покров Пресвятої Богородиці. У народному календарі дата отримала назву Покрив день, зазим’я.

Що це за свято — Покров?

Свято встановлене на честь події, що сталася в 910 році в Константинополі. Місто було оточене ворожими військами, жителям залишалося тільки молитися і просити допомоги в Господа. Під час одного з богослужінь над людьми, що молилися, розкинула своє головне покривало (омофор) Божа Матір, підкріпивши тим самим їх дух і силу, і захистивши від бід. Богородиця своїм Покровом посилає нам всім любов і радість.

Обряди й традиції цього дня

14 жовтня вважався у наших предків повним завершенням сільськогосподарського року. Починалися роботи з підготовки до зими — утеплювали будинки, заготовляли дрова, звідси і пішла назва дня «зазим’я». Після Покрови вже не випускають в поле домашню худобу. Закінчують в цей день і грибний сезон, востаннє збираючи грузді і рижики.

Сьогодні за традицією обов’язково треба спекти млинці і пом’янути ними покійних родичів.

Якщо не щастить в особистому житті, то змініть сьогодні долю в кращу сторону

На Русі Покрив день здавна вважається жіночим святом. Дівчата й заміжні жінки вірили, що сьогодні Богородиця всі їхні прохання чує і виконує. Особливо намагалися не пропустити 14 жовтня незаміжні дівчата і проводили різні обряди для залучення женихів.

Обряд з віником

Для даного ритуалу купіть новий віник. Ввечері 14 жовтня підметіть ним в будинку підлогу, а сміття зберіть на білу хустку. При цьому читайте замовні слова: «Як у будинку підмітаю підлогу, так женихів до себе закликаю. Як сміття на хустку збирається, так в мій будинок свати з’їжджаються». Тепер зав’яжіть хустку вузлом і сховайте де-небудь ближче до порога.

Читайте також:  На Покрови для франківців влаштують автоконцерт

Обряд з вузликами

Вам знадобиться дві однакові по довжині мотузки або стрічки. Пов’язуйте їх міцними вузлами і вимовляєте при цьому змову: «Як міцно ці дві мотузки зв’яжуться, так міцно до мене суджений причепиться. Як кінці у вузол заплітаються, так наші долі з’єднуються. Бути нам одним цілим. Моє Слово вірне. Амінь». Розташуйте пов’язані мотузки біля порогу або над вхідними дверима, відтепер це ваш талісман по залученню женихів.

Обряд з обручкою

Заговорювати потрібно обручку, яка дісталася у спадок від предків — бабусі, прабабусі. Особливо добре, якщо господиня колечка прожила зі своїм чоловіком довго і щасливо. Також вам знадобляться свічка, чиста вода (краще всього джерельна або колодязна) і блюдце. В ідеалі виконувати ритуал на зростаючу фазу місяця.

Налийте в блюдце воду, покладіть кільце і поставте на підвіконні так, щоб на нього потрапляло місячне світло. Поряд розташуйте і запаліть свічку. Прочитайте змову: «Як дружно жили мої предки, так і ми з моїм судженим в мирі та злагоді довго проживемо. Вода все почула, місяць все побачив. Мова, ключ, замок. Амінь».

Залиште колечко в блюдці на всю ніч, а самі лягайте спати. Вранці загорніть кільце в новий носовичок і завжди носіть з собою як талісман на залучення любові. Водою з блюдця збризкайте вхідні двері, щоб скоріше привернути в будинок сватів.

Важливо! Якщо у вас вже є наречений і справа йде до весілля, то призначте цю подію на 14 жовтня. Шлюб, укладений на Покрову, особливо щасливий і на все життя. А ось якщо дівчині в цей день зроблять пропозицію, а вона відмовить, то ще три роки заміж не вийде.

Народні прикмети 14 жовтня

  • Якщо на Покрову випав перший сніг, значить, зима настане сувора і сніжна.
  • Якщо до 14 жовтня не все листя з дерев облетіло, значить, хороша погода протримається ще довго.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: