За 9 місяців цього року виявлено 9 653 тисяч нових випадків захворювання, кожен четвертий з яких – у стадії СНІДу. СНІД став причиною смерті 899 людей.
Пройти тестування на ВІЛ можна під час звернення до сімейного лікаря або у медзакладах, також тести для швидкої діагностики надають неурядові пацієнтські організації. Така діагностика безоплатна та конфіденційна і входить до складу різних пакетів послуг Програми медичних гарантій.
Швидкі тести дозволяють отримати результат вже через 15–30 хвилин.
Позитивний тест на ВІЛ – не вирок. Надійним способом тримати вірус під контролем є ліки – антиретровірусна терапія (АРВ-терапія).
Вже за кілька місяців після початку лікування рівень вірусного навантаження людини становитиме менш як 40 копій РНК/мл. Коли це триватиме щонайменше 6 місяців, ВІЛ перестане визначатися тестами й стане безпечним як для самої інфікованої людини, так і для інших.
Завдяки прогресу у лікуванні ВІЛ-інфекції за останні 20 років, перехід до найважчого етапу захворювання – СНІДу – сьогодні трапляється рідше. Тепер АРВ-терапія доступна кожному, хто її потребує, і є безоплатною.
Головне – знати про свій ВІЛ-статус, аби вчасно почати терапію і запобігти розвитку СНІДу та передачі вірусу іншим.
На кінець 2024 року АРВ-терапію отримують вже 118 700 людей.
Препарати АРВ-терапії необхідно приймати безперервно й систематично, адже без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування. Водночас варто пам’ятати, за умови належного медичного догляду ВІЛ можна контролювати. Люди з ВІЛ, які отримують ефективне лікування, можуть жити довгим здоровим життям, народжувати здорових дітей і захищати своїх партнерів.
Більше про медичні послуги для людей, які живуть з ВІЛ, читайте на сайті: https://bit.ly/3B2rtNb
The post 137 тисяч українців перебувають під медичним наглядом у зв’язку з ВІЛ appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓