13 липня – Собор Дванадцяти Апостолів. Як правильно прoвести цей день та чого рoбити не мoжна

13 липня – Православна Церква відзначає Собор Дванадцяти Апостолів (Собор святих славних і всехвальних дванадцяти апостолів). Перші згадки про це свято зустрічаються з IV століття.

Апостол в перекладі означає «слуга Божий». Свято присвячене дванадцятьом апостолам, найближчим учням і послідовникам Ісуса Христа на землі: Петро, ​​Андрій, Яків Зеведеїв, Іоанн Богослов, Філіп, Варфоломій, Фома, Євангеліст Матвій, Яків Алфеїв, Юда Тадей, Симон Кананіт, а також апостол Матфій, обраний до числа дванадцяти апостолів замість Іуди Іскаріота.

13 липня прийнято відвідувати храми, молитися за себе і свою родину, ставити свічки апостолам і просити їх допомоги і захисту.

На Собор 12 апостолів потрібно допомагати людям, не тільки близьким або родичам, всім, хто попросить у вас про допомогу.

На Дванадцять апостолів – день прощення людських гpіхів і недоліків. У це свято не прийнято згадувати про триразове зречення Петра від Ісуса, про зраду Юди, обидва ці учня розкаялися в скоєному і Господь простив їх. Сьогодні прийнято просити один в одного пробачення і миритися тими, хто у сварці і обов’язково щиро прощати.

Людям, які наpoдилися 13 липня, пророкують щасливу і легку долю. Переважна риса характеру наpoджених в цей день – цілеспрямованість.

Традиції та обряди на свято 12 апостолів

Дванадцять апостолів вважається також наpoдним святом, люди відзначали середину літа – верхівку. Надягали найкращий гарний одяг і йшли на покіс.

Читайте також:  Скільки троянд можна дарувати — купуйте в подарунок правильний букет

Наші предки дуже радісно, урочисто і шумно святкували Дванадцять апостолів. Існував звичай фарбувати яйця в жовтий колір, як і на Великдень, обмінюватися ними і приносити в дар рідним і близьким.

Дванадцять апостолів в народі називають ще «яєчний день», готували багато страв з яєць: варили, смажили, пекли, з різними наповнювачами – овочами, м’ясом, рибою.

Вечорами влаштовували народні гуляння до пізньої ночі. Робили солом’яне опудало, наряджали його в традиційний костюм, прикрашали стрічками, квітами і нитками бус. З солом’яною лялькою ходили по дворах, співали пісні і веселилися, а потім кидали опудало в річку.

Народні прикмети на 13 липня

Якщо вранці випала роса, то з ранку до ночі буде сонячно і спекотно. Якщо її немає, то піде дощ.

Жовтуваті хмари – до швидкого дощу.

Якщо після дощу лящ показує голову, спинний плавник і хвіст, то друга половина дня і вечір будуть теплими.

Зозуля продовжує кувати – літнє тепло протримається довго.

Якщо з цього дня соловей співає ще 5-6 днів, то до кінця літа буде тепло і ясно, а зимові холоди прийдуть пізно.

Вівці грають в «доганялки» і бекають – до дощу.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: